Fr

TECH

Artefact-groep neemt Agilytic over

Donderdag 13 Augustus 2026

Artefact-groep neemt Agilytic over

Agilytic, het Belgische adviesbureau gespecialiseerd in data en AI, dat in 2015 werd opgericht door Christophe Robyns en Julien Theys (foto), is deze zomer overgenomen door de Franse groep Artefact.
 
Artefact is actief in 27 landen en vestigde zich enkele maanden geleden in Brussel om zijn klanten in de Benelux te begeleiden. Dankzij de overname kan het bedrijf voortaan rekenen op een team van 30 mensen dat sinds de oprichting meer dan 400 projecten heeft gerealiseerd.
 
“Artefact is de ideale partner voor Agilytic, dankzij onze gedeelde kwaliteitsnormen. Al tien jaar helpen we organisaties om data te vertalen naar betere beslissingen en concrete operationele resultaten. Onze integratie in Artefact luidt een nieuw en boeiend hoofdstuk in voor ons team en onze klanten. Dankzij de wereldwijde aanwezigheid en sectorspecifieke expertise van Artefact kunnen we voortaan de schaal en specialisatie van een wereldwijde leider bieden, terwijl we tegelijk onze praktische aanpak behouden, waarmee we het vertrouwen van onze klanten hebben gewonnen”, leggen de zaakvoerders van Agilytic uit.
 
“We zijn er altijd van overtuigd geweest dat AI in de eerste plaats een menselijk verhaal is”, voegt Guillaume Vanhalst, Managing Director van Artefact België, eraan toe.
 
“Technologie komt het best tot haar recht wanneer mensen ze begrijpen, vertrouwen en zich eigen maken. Agilytic is vanuit diezelfde overtuiging opgericht.”

Archief / TECH