Fr

ASSOCIATIONS

World TV Day: broadcasters herinneren aan duurzame impact van het grote scherm

Woensdag 19 November 2025

World TV Day: broadcasters herinneren aan duurzame impact van het grote scherm

Egta, ACT en de Global TV Group bundelen opnieuw hun krachten voor World TV Day op 21 november. Doelstelling: benadrukken dat televisie een blijvende impact heeft als bron van informatie, vorming en gedeelde ervaringen, ook al blijven de kijkgewoonten evolueren.
 
Onder de slogan ‘Televisie verandert. Zijn kracht blijft intact’ brengt hun nieuwe spot van 30 seconden vier kernboodschappen over:
 
  • Op alle schermen aanwezig – van de grootste tv-schermen in de woonkamer tot mobiele toestellen en laptops – maakt televisie het voor kijkers mogelijk om te kijken waar en wanneer ze maar willen.
  • Hoewel platforms en technologieën veranderen, blijft televisie een bron van betrouwbare informatie, inspirerende verhalen en culturele referentiepunten.
  • Ondanks hyperconnectiviteit en een overaanbod van content blijft televisie een van de meest betrouwbare en geloofwaardige informatiebronnen, gedragen door strenge redactionele normen.
  • Televisie blijft mensen bijeenbrengen rond gedeelde momenten en stimuleert gesprek, begrip en culturele ervaringen tussen diverse doelgroepen. Hij leert ons over het verleden, het heden en de toekomst van onze wereld.
De spot zal worden uitgezonden op televisiezenders in heel Europa en ruim worden gedeeld op digitale platformen en sociale media.
 
“Televisie heeft altijd bestaan op het kruispunt van emotie en begrip, waarbij het gezinnen, generaties en ideeën met elkaar verbindt via een gemeenschappelijke taal. Ze verandert met ons mee en vindt nieuwe manieren om op elk scherm te schitteren. Wanneer reclame deze ruimte respecteert, inspireert ze verhalen die onderwijzen, inspireren, verbinden en inclusie bevorderen. Televisie blijft evolueren, maar blijft in essentie hetzelfde: hij helpt ons om elkaar — en onszelf — met meer helderheid te zien”, aldus Katty Roberfroid, Algemeen Directeur van egta.

Archief / ASSOCIATIONS