Fr

AWARDS

De Belgische shortlists (tot nu toe)

Maandag 22 Juni 2026

De Belgische shortlists (tot nu toe)

Bij de start van de Cannes Lions staan er drie Belgische campagnes en twee producties van Hamlet op de shortlist in verschillende categorieën.

Om te beginnen in de categorie Outdoor, waar 'Crosses for Crisis' van Mutant voor Vlaamse Rode Kruis kans maakt op twee Lions. Diezelfde campagne zet haar sterke parcours voort met nog drie shortlistplaatsen in de categorieën Design, Direct en Media.

Ook AKQA Brussels doet het goed: 'Virtual Donors' voor Reborn to be Alive staat op de shortlist in Direct, Entertainment Lions for Gaming en Brand Experience & Activation.

Daarnaast behaalt VML een shortlist in PR met 'Miles for the Missing' voor Child Focus.

Het productiehuis Hamlet behaalt vijf shortlists in de categorie Film Craft met 'Women’s Rugby' van Publicis Conseil voor AXA France. De productie werd geregisseerd door het regisseursduo Julien & Quentin. De film is finalist in de categorieën Direction, Casting, Editing, Film Series & Audio en Script.

Ook in Film Craft, meer bepaald in de categorie Sound Design, behalen Hamlet en hetzelfde regisseursduo een zesde shortlist met 'Spicy Hurts Real Good with Sprite' voor The Coca-Cola Company en Ogilvy Singapore.

“Deze zes shortlists voelen voor ons als een bijzonder mooie erkenning”, zegt Ruben Goots, medeoprichter van Hamlet. “Julien & Quentin maken al sinds de start deel uit van het verhaal van Hamlet. We hebben samen een enorme evolutie doorgemaakt en zijn samen gegroeid doorheen de jaren. Dat een campagne uit ons Franse kantoor vandaag vijf Film Craft Shortlists behaalt in Cannes, maakt ons bijzonder trots. Het is een erkenning voor het talent, de creativiteit en de samenwerking van iedereen die aan dit project heeft meegewerkt.”

Alle shortlists tot dusver vind je hier

Archief / AWARDS