Fr

AWARDS

Jim Stengel wordt eerste Lions Laureate for Marketing

Dinsdag 16 Juni 2026

Jim Stengel wordt eerste Lions Laureate for Marketing

Cannes Lions roept een nieuwe onderscheiding in het leven en verkoos Jim Stengel tot de allereerste Lions Laureate voor Marketing. Deze nieuwe vorm van erkenning bekroont professionals die met hun visie, invloed en bijdrage een blijvende impact hebben gehad op het marketingvak en die de rol van creatieve marketing als motor voor businessgroei konden versterken.

Jim Stengel beantwoordt op z’n zachtst gezegd aan al deze voorwaarden. Gedurende een indrukwekkende carrière van meer dan dertig jaar, waaronder zeven jaar als Global Marketing Officer bij Procter & Gamble, speelde de man een belangrijke rol in de ontwikkeling van modern marketingleiderschap. Hij was ook diegene die in 2003 de eerste grote delegatie van adverteerders naar het festival bracht.

Naast zijn zakelijke prestaties heeft Stengel de afgelopen twintig jaar veel tijd besteed aan het opleiden van een nieuwe generatie marketeers via onderwijs, publicaties en mentorschap. In 2011 was hij Dean van de eerste Cannes Lions Creative Academy for Marketers. Vervolgens richtte hij in 2013 het CMO Accelerator Programme op en gaf hij er vorm aan. Dit programma ontwikkelt tot op de dag van vandaag senior marketingleiders.

Jim Stengel zal op 25 juni in het Debussy Theatre het eerste Lions Laureate Seminar presenteren. Later die avond ontvangt hij officieel de onderscheiding tijdens de Cannes Lions Awards Show van de dag.

Archief / AWARDS