Fr

CREATIONS

Gaia op tournee met 'De ziekste collectie'

Dinsdag 11 Augustus 2026

Gaia op tournee met 'De ziekste collectie'

Huisdieren raken steeds meer onderhevig aan de heersende trends en smaken. Ze worden grootgebracht om te voldoen aan wat op dat ogenblik als mooi wordt beschouwd. Toch beseffen mensen vaak niet dat deze dieren aan allerlei kwalen lijden en dat hun bijzondere uiterlijk vaak ten koste gaat van hun gezondheid.

Daarom bedacht Happiness voor Gaia ‘De ziekste collectie’, een reizende tentoonstelling in de vorm van een luxueuze modeboetiek. Hier worden 3D-modellen van gefokte huisdieren tentoongesteld als modeobjecten, alsof ze het nieuwste trendaccessoire van een collectie zijn.

Elk model wordt vergezeld van een label dat de ware prijs of tol onthult die deze dieren op het vlak van hun gezondheid betalen. In paskamers kunnen bezoekers zich even in de huid van een ‘gemaakt’ dier wanen en ervaren hoe het is om moeilijk te ademen als een Franse buldog, of te zien als een Perzische kat.

Tot slot kunnen bezoekers aan de zelfbedieningskassa ontdekken welke huisdieren tot ‘De ziekste collectie’ behoren, waarna ze een e-mail kunnen sturen naar de minister van Dierenwelzijn om het fokken van deze gestandaardiseerde dieren te verbieden.
 
De aftrap van de zomertournee van Gaia met ‘De ziekste collectie’ ging van start in Brussel, de stad met het grootste aantal dieren uit de selectieve fok of hypertype fok zoals Gaia het noemt. Daarna reist de tentoonstelling verder naar twaalf andere steden in het land.

Archief / CREATIONS