Fr

AWARDS

Elke De Vuyst (Lidl): "Een goed bureau is innovatief en maakt zijn klanten gelukkig. Dat is wat een Agency of the Year onderscheidt"

Zondag 12 Oktober 2025

Elke De Vuyst (Lidl):

Voor haar derde deelname aan Agency of the Year, en voor het tweede jaar op rij, zal Elke De Vuyst (head of marketing, Lidl Belux) de jury van Agency of the Year, de competitie georganiseerd door PitchPoint en Media Marketing, voorzitten. Bij wijze van aftrap deelt ze haar vorige ervaringen en legt ze uit wat haar verwachtingen zijn voor de editie van 2026. Terloops geeft ze kandidaat-bureaus nog enkele tips mee.
 
Voor het tweede jaar op rij ga je de jury van Agency of the Year voorzitten en de editie van 2026 is ook je derde deelname aan deze prijs. Waarom was je bereid deze zware taak nogmaals op te nemen?
 
Na mijn deelname aan de AOTY-jury van 2024 kreeg ik in 2025 inderdaad de kans om deze unieke award mee te begeleiden als juryvoorzitter en dat was opnieuw een zeer verrijkende ervaring. Als jurylid krijg je de kans om een figuurlijk kijkje te nemen achter de schermen van onze Belgische agencies en dat geldt ook voor de voorzitter. Je leert de bureaus beter kennen en begrijpt hoe zij kijken naar de uitdagingen en opportuniteiten in de sector.
 
Natuurlijk gaat je missie als juryvoorzitter nog iets verder: zo kon ik onder andere bijdragen aan de verdere samenstelling van de jury, bestaande uit top-notch marketeers. Hun gecombineerde visies brachten interessante discussies teweeg en het was zeer boeiend om deze te modereren.
 
Vorig jaar kreeg ik onder mijn voorzitterschap ook de kans om mee de extra categorie “Game Changer” buiten de klassieke scope in het leven te roepen. Die kwam er om agencies die net niet de top drie van hun categorie gehaald hadden de kans te geven hun case te presenteren tijdens de live presentatiedag.
 
En aangezien de samenwerking met Media Marketing en Pitch Point ook vorig jaar zeer fijn was, heb ik niet lang getwijfeld toen ze me vroegen om er nog een extra jaartje aan te breien.
 
Welke lessen heb je uit de vorige editie getrokken en wat verwacht je van de komende?
 
2024 was een jaar met heel wat uitdagingen in de sector. Dat was een rode draad door veel van de cases die vorig jaar ingestuurd werden. Maar desondanks was ik onder de indruk van de veerkracht, de innovatie en de wendbaarheid van onze Belgische bureaus om doorheen deze allesbehalve evidente context te navigeren. Ik heel benieuwd hoe de bureaus 2025 hebben ervaren en beleefd, net zoals ik nieuwsgierig ben naar de manier waarop ze naar de verdere toekomst kijken.
 
Wat voor advies zou je bureaus meegeven betreffende de inhoud van hun dossiers? En heb je tips voor de finalisten en hun live presentatie voor de jury?
 
Iedere categorie wordt beoordeeld op basis van een aantal duidelijk gedefinieerde criteria. Zorg dat deze zeker voldoende uitgewerkt zijn in de dossiers, want anders kan de jury helaas geen scores toekennen die toereikend zijn om de top 3 te halen en bijgevolg uitgenodigd te worden voor de live presentaties.
 
Voor de cases in de dossiers vind ik het persoonlijk ook belangrijk om de doelstellingen en resultaten van de campagne inzichtelijk te hebben, zodat we objectief kunnen evalueren in welke mate een case effectief werkt op de vooropgestelde doelstellingen. De creativiteit van de campagne is uiteraard waardevol, maar primeert voor mij niet op de business- en/of merkdoelstellingen.
 
Wat de live presentaties betreft, vind ik het belangrijk om het enthousiasme en de energie van het bureau te voelen. De voltallige jury kent de case, heeft deze gelezen en beoordeeld, en samen beslist om het bureau in kwestie te selecteren voor de live presentatie. Het bureau kan dus zelf beslissen welke klemtoon het legt om de jury finaal te overtuigen.
 
Aan welke essentiële kwaliteiten moet een bureau volgens jou beantwoorden om aanspraak te kunnen maken op de titel van Agency of the Year?
 
Om de award van Agency of the Year te kunnen verzilveren moet het bureau uitmunten op alle criteria die vooropgesteld worden in de desbetreffende categorie.
 
Zelf hecht ik veel waarde aan het businessportfolio van het bureau, en dan specifiek met betrekking tot het behoud van de bestaande klanten. Dat toont impliciet in welke mate het werk van het bureau beantwoordt aan de verwachtingen. En voor mij kan je geen Agency of the Year worden als je klanten niet gelukkig zijn. Wat niet belet dat nieuwe pitch wins ook belangrijk zijn natuurlijk.
 
Dit jaar lanceren we een nieuwe categorie: AI Pioneer Agency. Wat vind je daarvan?
 
Als adverteerder zijn we voortdurend op zoek naar de best mogelijke manieren om onze workflows, processen, campagnes en hun effectiviteit te optimaliseren. AI biedt ons veel nieuwe mogelijkheden en die evolueren razendsnel. Het is dus belangrijk dat onze agencies meedenken en ons kunnen helpen doorheen deze nieuwe realiteit te navigeren. Het is dan ook heel logisch om hier dit jaar extra aandacht aan te besteden met een nieuwe categorie.
 
Dossiers voor de AOTY kunnen worden ingeschreven tot 6 februari 2026. Alle info over de verschillende categorieën, de evaluatiecriteria, de jury en de sleuteldata staan net als het deelnameformulier op agencyoftheyear.be.

Archief / AWARDS